تفاهم‌نامه شوراياران با شركت آبفا عملياتي شد.


در راستاي اجرايي نمودن مفاد تفاهم‌نامه همكاري ستاد شوراياري‌ها و شركت آبفاي استان تهران كه در مورخ 24/03/91 منعقد شده است، مقرر گرديده جلسات پهنه‌اي با سازمان آبفاي مناطق تهران به منظور بررسي مسائل و مشكلات موجود در مناطق برگزار شود. به همين منظور جلسه پهنه غرب شوراياري‌ها با حضور مسئولين ستاد شوراياري و مدير كل روابط عمومي آبفاي استان تهران، مديران و معاونين اين سازمان و دبيران شوراياري مناطق 5، 9، 21 و 22 در روز دوشنبه مورخ 10/07/1391 از ساعت 10 صبح در منطقه 5 آبفاي تهران برگزار شد.
در ابتداي اين جلسه مسئولين آبفاي منطقه 5 گزارشي از روند فعاليت‌هاي شركت در خدمات‌رساني به شهروندان و نحوه تعامل با شوراياري‌ها ارائه نموده‌اند.
مدير كل روابط عمومي شركت آبفاي استان تهران در سخناني از روند همكاري شوراياران ابراز رضايت نمود و تأكيد داشت كه سياست شركت آبفا بهرمندي هر چه كاملتر از ظرفيت‌هاي مشاركت اجتماعي با محوريت شوراياران مي‌باشد.
خاني‌زاده گفت، تفاهم‌نامه با شوراياران زمينه ارتباط دو سويه را به طور چشمگيري افزايش داده و انتظار مي‌رود در فرصت‌هاي پيش‌رو بتوان با هم افزايي توان مردم به امكانات شركت مشكلات موجود را برطرف و سطح خدمات شركت را ارتقاء بخشيد.
وي در ادامه بر لزوم همكاري عمومي شهروندان در رعايت الگوي مصرف بيان داشت كه منظور ما با كم مصرف كردن نيست، بلكه بهينه مصرف نمودن و اسراف نكردن مي‌توانند كمبود منابع آبي را تا حد زيادي جبران كند و اينكار نياز به فرهنگ‌سازي دارد كه شوراياري‌ها نقش بسزايي در اين خصوص برعهده دارند.
نماينده ستاد شوراياري‌ها در كميته مركزي آبفا
ضمن معرفي دبيران شوراياري حاضر در جلسه بيان داشت كه شوراياران به عنوان نمايندگان امين مردم پل ارتباطي مطمئن ميان مردم و مسئولين محسوب مي‌شوند كه لازم است مسئولين در حفظ حرمت و احترام اين عزيزان اهتمام داشته باشند و به درخواستهاي ايشان كه همانا نظرات و نياز‌مندي‌هاي مردم است در اسرع وقت پاسخگو باشند.
ابراهيم عليپور در ادامه از نقاط قوت تفاهم‌نامه سخن گفت و بيان داشت ساعت‌ها وقت كارشناسي براي تدوين اين تفاهم‌نامه صرف شد و سعي شده پيش‌بيني‌هاي لازم براي اجراي هر چه صحيح‌ـر آن بعمل آيد.
عليپور، هدف اصلي اين جلسه تبيين نحوه همكاري في‌مابين بيان نمود كه دبيران مناطق وظيفه انتقال مطالب جلسه به دبيران محله‌هاي خود را دارند و خواستار آن شد كه با مطالعه دقيق نمودار نحوي مكاتبات و ارجاي صحيح آن موجب سرعت بخشي به روند كارها باشند.
در اين جلسه عليپور از آقاي حصاركي دبير محله حصارك كه به عنوان عضو افتخاري به جلسه دعوت شده بود تقدير نمود و از تلاش‌هاي خستگي ناپذير آقاي حصاركي براي رفع مشكل آب شرب محله سخن گفت و او را نمونه‌اي از شوراياران وظيفه‌شناس و مردم دوست معرفي كرد.
نماينده ستاد شورايارى‌ها، از ادامه اينگونه جلسات در پهنه‌هاي ديگر سخن گفت و اعلام كرد طي سه هفته آينده در تمامي پهنه‌هاي شوراياري جلسات مشابه با مسئولين آبفا تشكيل و چگونگي اجراي تفاهم‌نامه تشريح خواهد شد.
در ادامه دبيران شوراياري پهنه غرب تهران به طرح ديدگاه‌هاي خود پرداخته‌اند:
امير قاسمي دبير شوراياري منطقه 5:
مسائل خرد و جزء داراي اهميت است و بايد به شهروندان در اين خصوص كمك كرد. بايد به مردم خدمات مناسب ارائه شود و اگر مشكلات به صورت ناحيه‌اي ارائه شود قابل پيگيري خواهد بود. از ميان محله‌هاي منطقه 5 محلات شهرك نفت و حصارك داراي مشكلات عديه‌اي در اين خصوص هستند و نيازمند تسريع در شبكه آب و فاضلاب در اين محلات هستيم.
رحمت‌اله راجي دبير شوراياري منطقه 9:
دوره سوم شوراياري‌ها در حال اتمام است ولي اين تفاهم‌نامه با تأخير ميان شوراياري‌ها و آبفا منعقد شده است بهتر بود اگر از ابتداي فعاليت شوراياري‌ها اين اقدامات انجام مي‌شد نتايج بهتري حاصل مي‌شد. وي به بافت فرسوده اين منطقه اشاره كرد و گفت بايد شهرداري با نظارت بهتري اين‌گونه اقدامات را انجام دهد. پيشنهاد مي‌كنم يك بازديد مشترك با شوراياران در تأسيسات خود براي آنها در نظر بگيريد.
يوسف غياثوند دبير شوراياري منطقه 21:
پيشنهاد مي‌شود به جاي هزينه‌هاي مالي ارتباط خود را با مردم در مساجد و تشكل‌هاي مردمي زياد كنيم. بحث پروژه‌هاي فاضلاب در منطقه 21 نيز انجام شد.
اصغر قديمي دبير شوراياري منطقه 22:
مردم نسبت به فعاليتهاي اين سازمان رضايتمندي دارند. در منطقه 22 كارخانه‌هاي مختلفي چون روغن نباتي، شهرك اميد و ... وجود دارد كه با تانكر آبرساني مي‌كنند با توجه به رشد و ساخت و ساز اين منطقه، نبود شيرهاي آب قطع كن مشكل اساسي اين منطقه است همچنين نيترات آب منطقه نيز بالا است و تصفيه خانه هم ندارد، فشار آب در آزادشهر نيز بسيار كم است علت اين مشكلات چيست؟
خاني‌زاد در پاسخ به اين سؤال گفت: روش‌هاي عملياتي شدن براي رفع مشكلات  توسط شوراياران بايد ارائه شود. رويه‌هاي پيگيري امور محله توسط شوراياران مشخص شود.
علي حصاركي دبير شوراياري محله حصارك:
در طول مدت يك روز تنها يك ساعت آب داريم. مشكلات اين منطقه در جلسه علني شوراي شهر ارائه شده است كه بيشتر مشكلات مربوط به دانشگاه آزاد اسلامي مربوط كه با همكاري و مساعدت آقاي دانشجو اين مشكلات روبه كاهش است.
احمد مظفري قائم مقام و سرپرست بهره‌برداري شركت آبفاي شهرها و شهرك‌هاي غرب تهران ضمن استقبال از فرصت پيش‌ آمده گفت احساس مي‌كنم در قالب اين تفاهم‌نامه مردمي‌تر ارائه خدمات مي‌كنيم و به مردم نزديك‌تر شده‌ايم ايشان به برخي مسائل مطروحه و نيز پاسخ گفت.

print
rating
  
شهرداری تهران Privacy Statement
حق انتشار اطلاعات براى شهردارى تهران محفوظ است 1397 - 1385