|  11/19/2018 - دوشنبه 28 آبان 1397 login
نوع جستجو را انتخاب کنید.
  • سایت
  • وب
Search

گزارش محله کیانشهر جنوبی منطقه 15 در صحن علنی شورای اسلامی شهر تهران


ساماندهی فضای سبز، دغدغه کیانشهر

تهیه و تنظیم گزارش: سعید سفیری

فاطمه سادات هاشمی دبیر شورایاری محله کیانشهر جنوبی روز سه شنبه 31اردیبهشت 92 در پانصد و پنجاهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران گفت: کیانشهر جنوبی یکی از محله های سرسبز تهران است اما تکلیف املاک حاشیه جنگل کاروان در انتهای این محله از حیث عمرانی و شهرسازی و با توجه به احیای بافت های فرسوده، هنوز تعیین نشده است.

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی و اجرایی شورایاری ها دبیر شورایاری محله کیانشهر جنوبی با اشاره به محدود جغرافیایی این محله گفت: کیانشهر از شمال به خیابان شهید ابراهیمی و اتوبان بعثت و از جنوب به بزرگراه آزادگان و پارک توسکا، و از شرق به شهرک بروجردی و از غرب به خیابان شهرزاد محدود می شود. وسعت این محله، حدود 300هکتار و جمعیت آن بالغ بر 58هزار و 524نفر است.در این محله تراکم جمعیت 878نفر در کیلومتر مربع و سرانه فضای سبز در کیانشهر جنوبی 16/29 متر مربع است. در این محله حدود 80خانواده شهید انقلاب و دفاع مقدس ساکن هستند.

وی با اشاره به دیگر مشکلات و نیازهای این محله گفت: تعیین تکلیف گود شهرزاد که هم اکنون از آن به عنوان زمین خاکی فوتبال استفاده می شود.البته اعضای شورای شهر قبل از این، قول احداث استادیوم ورزشی در این زمین را به ما داده بودند. احداث پایانه ی اتوبوسرانی انتهای خیابان خواجه کرمانی، ساخت فروشگاه های دارای غرفه برای اسکان فروشندگان دوره گرد، احداث زیرگذر یا روگذر در خیابان 17شهریور از شمال به جنوب، ساخت پارک جنگلی و ایجاد روشنایی در فضاهای جنگلی محله کیانشهر، ساخت کتابخانه و سالن اجتماعات و میدان میوه و تره بار، ساخت سینما و شهر بازی از دیگر خواسته های اعضا شورایاری محله کیانشهر جنوبی است.

فاطمه سادات هاشمی درباره تاریخچه این محله گفت: کیانشهر جنوبی قبل از سال 1357 اراضی بود که با خانه های پیش ساخته به کارکنان شرکت پست تحویل شد. به دلیل فضای سبز گسترده این محله، نام کیان شهر برای این محله انتخاب شد. در این محله چهار مسجد، هفت حسینیه، هشت مدرسه و چهار مرکز آموزشی واقع شده است.

دبیر شورایاری محله کیانشهر جنوبی با اشاره به امکانات خدمات شهری در این محله گفت: اهالی کیانشهر جنوبی ایستگاه مترو، پارک آموزش ترافیک، ایستگاه گاز و پارکینگ ماشین های سنگین و سبک دارند.

وی درباره اقدامات و خدمات شورایاری محله کیانشهر جنوبی گفت: اعضای شورایاری این محله در بیش از 30جلسه شورایاری در هر سال شرکت کردند. ارایه تاییدیه به ساکنان محله و ارسال درخواست های شهروندان به کلانتری، اداره برق، آب و فاضلاب، کمیته امداد امام خمینی و اتحادیه ی صنف آرد و نان از دیگر اقدامات این شورایاری است. شرکت در جلسات کلانتری محله، سازمان آب و برق همکاری در غبارروبی مساجد، همکاری با بسیج در برگزاری یادواره شهدا و تشییع پیکر پاک شهدای گمنام از دیگر فعالیت های اجتماعی این شورایاری است. اما در این میان شورایاری از فعالیت های عمرانی غافل نبود به طوری که پیگیری پروژه احداث سوله ورزشی آزادگان و استخر محله کیانشهر، پیگیری ایجاد انشعاب شبکه فاضلاب در سطح محله و احداث فضای سبز مسجد بهشتی، پیگیری پیاده روسازی اطراف مساجد و تعدادی از خیابان های محله و ایجاد زمین چمن، پیگیری برای احداث ایستگاه مترو و.... از جمله اقدامات شورایاری این محله است.

وی با اشاره به فعالیت های زیست محیطی این شورایاری گفت: شورایاری محله ما تلاش های بسیاری در بازپیرایی فضای سبز و اجرای روشنایی بوستان نارون داشت. هم چنین، باز پیرایی فضای سبز بوستان صبا، بوستان آلاله و تبدیل قسمتی از فضای جنگلی آزادگان به بوستان سرو و... از دیگر اقدامات زیست محیطی این شورایاری است. هم چنین برگزاری مناسبت های مختلف مذهبی و ملی و مسابقات فرهنگی – ورزشی از اقدامات اجتماعی و فرهنگی این شورایاری است. شورایاری محله ما در موارد بسیاری تلاش کرد تا با ارایه مشاوره از اختلافات خانوادگی بکاهد. برگزاری تورهای زیارتی و گردشگری برای اهالی محله، شناسایی حدود 500خانواده نیازمند و اهدا کمک هزینه نقدی به همراه سبد کالابه همراه تهیه ی جهیزیه از دیگر اقدامات اجتماعی این شورایاری است.

دبیر شورایاری محله کیانشهر جنوبی درباره سرای این محله گفت: سرای محله کیانشهر جنوبی در سال 1389 احداث شد. در این سرا بیش از 14کلاس به ارایه خدمات فرهنگی و آموزشی و پزشکی به شهروندان می پردازد.

 خاطرنشان می شود، اعضای شورایاری محله کیانشهر جنوبی شامل فاطمه سادات هاشمی، سید غلام آقایاری، عظیم ایرانی، شمس علی فولادی، مقصود قنبری، عباس رجبی، ولی الله اصلانی، محسن شکری و حسن شاهسون می شود.

 

print
  
شهرداری تهران